תפריט

קורס צילום מתקדם בדרום | קורס צילום למתקדמים בדרום

קורס צילום מתקדם בדרום

קורס צילום למתקדמים ולבוגרי קורס יסודות הצילום

לפרטים והרשמה:
בטלפונים: 074-7027876, נייד 054-7260062
או בדוא"ל info.allonkira@gmail.com

המחזור הקרוב: 

20/12/2018 ימי חמישי ושישי – ההרשמה הסתיימה!

קורס צילום מתקדם בבית הספר לצילום של אלון קירה, הוא קורס צילום יחיד במינו בנוף הקורסים לצילום בארץ.
תכנון קפדני ומחשבה רבה הושקעו בבניית הקורס ובהיקף הנושאים. המרצים שנבחרו להנחות את הקורס הם צלמים מהמעלה הראשונה בארץ ובעולם ולכל זה מתווספים היחס האישי, מספר מפגשי החוץ הגדול והיקף החומר הנלמד.
הקורס מיועד לצלמים בעלי ניסיון, צלמים שעברו קורס יסודות הצילום ולצלמים וותיקים שמבקשים חוויה צילומית מיוחדת ומעמיקה.
כאן תוכלו ללמוד מהצלמים המובילים בתחומם מגוון עצום של נושאים, להיחשף לעבודתם של המקצוענים, ללמוד את כל הסודות הקטנים שלא מופיעים בספרי הלימוד ולקבל ביקורת מקצועית ועניינית על העבודות שלכם. כצלם, אני מכיר היטב את התשוקה לאחוז במצלמה ולצאת לצלם. לכן, משובצים בקורס 6 מפגשי צילום חוץ איכותיים.
אז בואו נתחיל את החוויה וראשית, נכיר את הצוות:  

צוות ההוראה:

אלון קירה  – צלם מאקרו וטבע מהמובילים בארץ, מנהל את בית הספר לצילום.
סוזי אביב – צלמת מומחית לתאורת סטודיו, ותאורה מעשית,  מדריכת צילום בעל ניסיון רב בצילומים בתאורה מלאכותית.  

הקורס כולל 13 מפגשים

1. קומפוזיציה וחשיבה יצירתית, ראיה צילומית ופתוח סגנון אישי

בשיעור זה נבין את משמעות היצירתיות ונכיר את תהליך המחשבה, יצירת רעיון, שיפורו והתאמתו למציאות. נכיר תהליכי המחשבה בדרך לבחירת הקומפוזיציה בצילום תוך כדי ניתוח צילומים של גלעד והקניית כלים למחשבה אצל המשתתפים. בחלק השני ילמדו נושאים הקשורים לפיתוח הראיה הצילומית והסגנון האישי. נדון בדרכים בו יכול הצלם לתת לתמונותיו חותמת אישי המזוהה עמו ועם תכני הצילום שלו.

2. צילומי חוץ – חשיבה יצירתית, ראיה צילומית ופתוח סגנון אישי

התנסות בסביבה אורבאנית. השיעור ישים דגש על צילום מחוץ ל"אזור הנוחות" של כל צלם כדי לעודד יצירתיות חופשית. במפגש זה נעבור בין המשתתפים על מנת להדגים דרכי חשיבה וגישות שונות למציאת פריימים מקוריים תוך שילובים שונים של קומפוזיציות ומשחקים של חזית ורקע.  שם נתרגל את הדרכים להשגת פיתוחו של הרעיון הצילומי של כל אחד מהמשתתפים תוך דגש על יחוד וסגנון אישי.

3. לימוד טכניקות צילום באינפרה אדום ו HDR

בשיעור זה נלמד על טכניקות צילום באינפרה אדום, פילטרים שונים, המרת מצלמות לאינפרה אדום וטכניקות HDR באינפרה. כמו כן נכיר את דרכי העיבוד המקובלות עד לקבלת התוצאה הסופית.

4. צילומי חוץ – אינפרה אדום

נצא לצילומים ונתרגל טכניקות לצילום באינפרה אדום. הסטודנטים יקבלו מצלמות מומרות לאינפרה אדום ופילטרים להתנסות ותרגול מעשי. נלמד על דרכי החשיבה בהבנת האור המיוחדות לצילום זה – השונות במידה רבה מצילום "סטנדרטי" , על איזון לבן מיוחד לקבלת הצבעים הרצויים ונתרגל קומפוזיציות מעניינות לצילומי נוף באינפרה אדום.

5. צילום מאקרו, שעור הכנה

בשיעור נלמד על הקשיים והסיבוכים שנוצרים בצילום ממרחקים קצרים. כמובן שגם נלמד כיצד פותרים אותם – החל מבעיות תאורה, עומק שדה, רקע, התקרבות לבעלי החיים הזעירים ועוד. נכיר משפחות של עדשות מאקרו וציוד עזר רב.

6.   צילומי חוץ מאקרו

מפגש צילום מאקרו בשטח יערך באזור  – בהתאם לעונה ולמזג האוויר. במפגש נתרגל את הטכניקות שנלמדו בשיעור ההכנה, נתנסה בציוד מאקרו מגוון ונלמד דרכי גישה בשטח לבעלי חיים זעירים.

7. הכנה לצילומי רחוב

במפגש זה  נתוודע לעולמו של צלם הרחוב. זהו מבוא לפיתוח הראיה הצילומית והרגע המכריע בשלבים. במפגש נלמד מהו צילום רחוב טוב, תהליכים וגישות בצילום רחוב, כללי התנהגות וחוקים ברחוב.

8. יציאה לצילומי רחוב

יציאה לרחוב, למידת הסביבה ויישום תרגילים ורעיונות שנלמדו בכיתה. משימות יזומות בשטח, תרגול במדידת אור נכונה, תרגול קומפוזיציות, תרגילי תזמון ודיוק צילומים, תרגול אינטראקציות עם המצולמים. 

9. מבוא לצילומי טבע בע"ח

מבוא כללי לצילום טבע. נכיר את עולמה של צלמת טבע מנקודת ראייתה בעת עבודתה בשטח. השיעור יעסוק בשיטות צילום בתחום הטבע – החל מתעוד ודקומנטציה ועד לתפיסת הרגע המכריע תוך התמודדות עם תנאי שטח, תאורה וגישה לבע"ח. בשיעור נתאר שיטות ודרכי צילום של מגגון רחב של בעלי חיים המצויים בארץ – עופות, יונקים וזוחלים. ולסיום נפנים את כללי ההתנהגות הבסיסיים בשטח – תנועה ולבוש וחוקי "עשה ואל תעשה".

10. צילומי טבע ובע"ח

מפגש שטח מרתק, שיתמקד בצילום רגלי באתר חפציבה המשמש כאתר לינה לאלפי פרטים של הקורמורן הגדול. נלמד להציב חצובות ולצלם את העופות ביחידים, להקות, תעופה ופעילויות שונות. יתכן מעבר לבריכות גן שמואל או מעיין צבי ומעגן מיכאל  לפי ההיצע בשטח.

11. צילום סטודיו ותאורה מתקדמת

בשיעור זה נעסוק במבוא לעבודה עם אור (טבעי ומלאכותי). הכרות עם פנסים (תאורה חמה), פלאשים שונים (תאורה קרה) ומגוון גדול של אביזרים ואמצעי עזר לשליטה על תיחום האור, או פיזורו.נדגים עבודה עם מקור אור אחד, שניים, שלושה וארבעה, תוך הדגשת התפקיד והיתרון של כל אחד מהם, בכל שילוב אפשרי. נסקור את הדרכים השונות להפעלת הפלאש החיצוני על המצלמה, אך בעיקר, במרחק ממנה, במטרה להוסיף דרמה, עניין ועומק לתמונה. נקבל טיפים להקמת סטודיו ביתי ונייד בהשקעה מינימלית, כמו גם, להכנה של מגוון אביזרים באופן עצמאי. כהכנה למפגש השטח נצפה בדוגמאות המשלבות תאורת יום עם פלאשים ואביזרי תאורה נוספים.

12. צילומי דוגמנות ותאורה מעשית

במפגש זה נלמד איך לשלב בין תאורת אור יום טבעית ומלאכותית, כדי להפיק תמונות דרמטיות ומעניינות הרבה יותר. לשם כך נעזר בפלאשים ניידים, רפלקטורים ועזרים נוספים לריכוך האור. בשיעור נתחלק לצוותים בהם נצלם דוגמנית, אך גם אחד את השני וכן נתרגל את תפקיד עוזר הצלם/תאורן.מטרת המפגש היא לגלות עד כמה קל ופשוט לשדרג את הצילומים שלנו, אפילו באמצעות פלאש קטן אחד!

13. מפגש סיכום קורס צילום מתקדם

במפגש סיכום הקורס, נערוך ביקורת עבודות מסכמת. המשתתפים יציגו את עבודותיהם הנבחרות שצולמו במהלך הקורס כולו. נדון בהתפתחויות הטכנולוגיות העכשוויות בעולם הצילום ובתכניות לעתיד. בסיום המפגש, יחולקו תעודות גמר מטעם בית ספר לצילום של אלון קירה.

למה ללמוד צילום אצל אלון קירה בית ספר לצילום?

  • כדאי לדעת שלא כל צלם טוב הוא גם מורה צילום טוב… התלמידים בבית ספר לצילום של אלון קירה נהנים מניסיונו העשיר של צוות המדריכים, ניסיון של שנים בהוראת צילום ועבודת שטח עם תלמידים.
  • דגש רב ניתן ליחס האישי לכל תלמיד ותלמיד, תוך התייחסות לניסיון הקודם שלו, לציוד שברשותו ולקצב ההתקדמות שלו.
  • אנו מחויבים להעניק לתלמיד את מיטב הכלים וההדרכה להבנת חומר הלימוד ובמקביל ליצור קורס חויתי ומהנה.
  • בסוף כל שיעור יישלח למייל סיכום החומר הנלמד בשיעור, חומר לימודי זה יאפשר הקשבה בכיתה מבלי צורך לעסוק בכתיבה. וישמש בסיס מצוין לחזרה על החומר בבית.
  • קורה שמסיבה זו או אחרת, מחסירים שעור או מפגש צילום. לתלמידים ניתנת אפשרות להשלים את  החסר בקורס הבא, או באלו שיבואו אחריו, באופן חופשי.
  • אחריות מלאה: אפשרות לחזרה על שיעורים ללא הגבלה במחזורי קורסים אחרים!!
  • על מנת לאפשר לימוד מעמיק ויחס אישי, השעורים מתקיימים בקבוצות קטנות של עד 12 תלמידים.
  • תזכו להנחה של 10% ברישום לקורסים המקצועיים הנוספים.

מיקום הקורס:

באר שבע – רחוב דרך השלום 18

שעות הלימוד:

מפגשי הלימוד נמשכים שלוש שעות. מפגשי הכיתה נערכים בין השעות 18:00-21:00.
שלושה מתוך מפגשי החוץ בימי שישי בבוקר.

הטבה לנרשמים יחד:

למשתתף שיביא עימו משתתף נוסף תינתן הנחה בגובה של 10% לשני המשתתפים.

שימו לב:

ביטול השתתפות בקורס לאחר פתיחתו יחוייב ב250 ₪ דמי ביטול בתוספת מספר השיעורים עד מועד הביטול. התחלת הקורס מהווה אישור לתנאי זה.

לפרטים והרשמה:
בטלפונים: 074-7027876, נייד 054-7260062
או בדוא"ל info.allonkira@gmail.com

וכמו כן, קורסי צילום נוספים:
קורס צילום למתחילים  / קורס צילום מתקדם / קורס תאורה מעשית / קורס פוטושופ לצלמים / קורס פוטושופ מתקדם / קורס צילום נוף / קורס צילום מאקרו / ושיעור פרטי בצילום   ועוד ….