תפריט

אמנות ההנצחה

כולנו מכירים את תחושת ההחמצה כאשר אנחנו רוצים לצלם משהו, והמצלמה של הסמארטפון שלנו פשוט לא מספיקה. התמונה שהתקבלה נראית חיוורת ולא משקפת את מה שראינו או את מה שרצינו להנציח כשצילמנו אותה. כשאנחנו מסתכלים על תמונות של צלמים מקצועיים, שכן מצליחים להביע כל כך הרבה בתמונות שלהם, אנחנו מבינים שיש להם משהו שלנו אין. ולא, זה לא תמיד אומר שהחוסר הוא בכישרון.

משום מה, אולי בשל העובדה שצילום הפך לנחלת הכלל ושהיום הוא נגיש וזמין יותר מאי פעם, ישנה דעה רווחת שבכל הנוגע לענייני צילום לימודים הם פריבילגיה מיותרת כמעט. אנשים נוטים לבלבל בין איכות טכנית של תמונה, שהולכת ומשתפרת ככל שאיכות המצלמות של הסמארטפונים עולה, לבין איכות מהותית של תמונה. זלזול בחשיבותם של לימודי צילום עבור אלו שהצילום חשוב להם כצורת אמנות הוא טעות בסיסית. בדיוק כמו שציוד בישול בעשרות אלפי שקלים לא הופך אדם לשף, כך מצלמה עם המוני מגה פיקסל לא הופכת אדם לצלם.

בלי קיצורי דרך

אם אתם אנשים שלא מתפשרים על איכות, ובכלל זה גם על איכות צילום לימוד של התחום הוא צעד הכרחי. אם אתם רוצים לראות את העולם מבעד לעדשת המצלמה לא בגלל שזו נורמה חברתית וכי אם לא צילמת לא היית, אלא בגלל שאתם מכירים בערכו של צילום איכותי וברמה האמנותית הגבוהה שאליה ניתן להגיע בעזרתו, אין סיבה שתמשיכו לדשדש עם צילומים רדודים שלא משקפים את מה שאתם רוצים להביע.

שימו אצבע על כל תחום שאתם אוהבים, ותראו שאין דבר שניתן לעשות באופן מקצועי בלי ללמוד אותו כמו שצריך. מי שמחפש קיצורי דרך, סופו להיות מתוסכל מהתוצאות הירודות ואולי אפילו לאבד את התשוקה לתחום.

חשוב לכם לפתח את מיומנויות הצילום שלכם ולעשות זאת במסגרת מקצועית, המובילה בתחומה? מעוניינים להפוך את התחביב שלכם למקצוע של ממש ולרכוש את כל הכלים הנדרשים מצלם מקצועי? אם כן, אלון קירה, בית הספר לצילום, הוא הכתובת הנכונה עבורכם. לסקירת הקורסים המוצעים לכם בבית הספר, לחצו כאן ולקבלת פרטים נוספים בטלפון, צרו קשר ב – 074-7027876