תפריט

טיול צלמים לאיסלנד

טיול צלמים לאיסלנד

טיול צלמים מדהים לאיסלנד, המשלב בתוכו; קרחונים, פיורדים והרי געש, כולל רחצה ב"לגונה הכחולה של הצפון".

9 ימי טיול שכולו חווייה צילומית יוצאת דופן!! 

16 לאוקטובר עד ה24 לאוקטובר 2019

 

מסע צילום לאיסלנד, צילום סוזי אביב

מסע צילום ייחודי באיסלנד המכונה "ארץ בראשית" אשר שוכנת בצפון האוקיאנוס האטלנטי וממוקמת בין גרינלנד, נורבגיה וסקוטלנד. זהו מסע של צילום מרתק באי עשיר בתופעות וולקניות מיוחדות ובאתרי טבע הכוללים מפלים שוצפים, קרחונים, גייזרים, הרי געש פעילים, אתרים גיאותרמיים ומעיינות חמים, אגמים בצבע טורקיז, פסגות הרים מושלגות ומדבריות לבה נרחבים. לאיסלנד ישנה היסטוריה מרתקת של מתיישבים ויקינגים וסיפורי הסאגות האיסלנדיות מהוות מורשת תרבותית. יש בה שפע של עופות ויונקים ימיים החיים באוקיינוס המקיף אותה, לצד חוות חקלאיות וערים מודרניות ומרשימות.איסלנד הוא יעד יוצא דופן ומרתק להפליא עם אפשרויות צילום בתנאי שטח במרחבים ונופים מגוונים הייחודיים רק לאיסלנד.

גלריית תמונות – איסלנד

יוזם הטיול וגם מדריך אותו אלון קירה – צלם טבע מגוון, מומחה לצילומי מאקרו, נופים וצילומי פורטרט. ונחשב למובילים בתחומים אלו בארץ. מייסד ומנהל את "אלון קירה בית ספר לצילום", כותב למגזיני צילום וטבע בארץ ובעולם ומשמש כמדריך ראשי בטיולי צילום לחו"ל.
תתקיימנה הרצאות צילום בנושאים רבים ומגוונים: חשיבה יצירתית בצילום בטיולי מסע, טכניקות מתקדמות לצילומי נוף – פנוראמות, HDR, צילום באינפרא אדום, צילומי חשיפות ארוכות, צילום הזוהר הצפוני ועוד.
ובמילים אחרות: בנוסף לטיול המרתק יזכו המשתתפים לחוויה צילומית ולימודית ברמה הגבוהה ביותר!!

 

טיול צלמים לאיסלנד, צילום סוזי אביב

 

מסלול הטיול:

יום 1 הגעה לאיסלנד, רייקיאוויק 

נמריא מתל אביב בשעות הבוקר המוקדמות ליעד ביניים באירופה ומשם נטוס לריקיאוויק (Reykjavík) בירת איסלנד. לאחר הנחיתה נערוך סיור הכרות עם אתרי העיר השונים כולל תצפית על העיר מגבעת פרלאן, שהמפעל על ראשו סיפק מים חמים לכל העיר במשך מאות שנים ועוד ככל שיותיר הזמן. לינה בריקיאוויק.

יום 2 ביקור בחצי האי וטסנס

הבוקר נסע מריקאוויק למחוז הירוק והפורה בורגרפיורדור (Borgarfjörður), ערש התרבות האיסלנדית ומקום הולדתן של סאגות איסלנדיות מפורסמות. נעצור לצלם את מפלי Glanni ומשם נמשיך לעבר המכתש הצבעוני Grábrók crater; זהו המכתש הגדול מבין שלושת המכתשים הסמוכים למקום. ממרומי המכתש, ניתן לראות ביום בהיר את הנוף המרשים של הפיורד בורגרפיורדור. נמשיך משם לכיוון אזור צפון מערב איסלנד הידועה בזכות גידול הסוסים הייחודי שבה. הסוס האיסלנדי הינו בעל תכונות מיוחדות, שונה וחזק מהסוס שאנו מכירים והינו זן טהור גם בגלל הברירה הטבעית. נמשיך בנסיעה לחצי האי וטסנס (Vatnsnes Peninsula), שבו מצויות להקות של כלבי-ים שבימי שמש משתזפים על המסלעות המבצבצות מהים. נבקר באחד מפלאי הטבע של איסלנד, קויטסרוקור (Hvítserkur); סלע מרשים וגדול המתרומם מן הים (כ- 15 מטר) שלפי הסאגות האיסלנדיות היה זה במקור טרול מפחיד שנהפך לסלע בעת שנחשף לאור השמש. לקראת ערב נגיע למלוננו בסאוד'אורקרוקור (Sauðárkrókur).

טיול צלמים לאיסלנד, צילום סוזי אביב

יום 3 אקוריירי – ביקור בחוות בתי דשא מסורתיים – אגם מיוואטן כולל רחצה בלגונה

היום נסע לאקוריירי (Akureyri) בירתה של צפון איסלנד שם גם נערוך סיור הכרות קצר בעיר. נמשיך לביקור בחווה איסלנדית מסורתית המכונה גלאומבאייר (Glaumbær), שם נצלם את בתי דשא הייחודיים שנבנו משכבות של מלבני מצע או מצע חתוך למעוינים המונחים זה על גבי זה – הנוף באזור מרשים ומהפנט. לאחר מכן נבקר במפל גודפוס (Godafoss) המכונה "מפל האלים" שם נצלם את המפל העוצמתי אשר מהווה חלק בלתי נפרד מההיסטוריה המרתקת של העם האיסלנדי. נמשיך משם ליעד פנטסטי לצילומים המכונה אגם מיוואטן (Lake Mývatn); האגם הרביעי בגודלו באיסלנד, הממוקם באזור של פעילות געשית פעילה בצפון איסלנד ואחד הפעילים ביותר בעולם. הנוף שנוצר כאן מדהים ואין דומה לו בכל איסלנד. האגם הוא גם אחד מאזורי הרבייה העיקריים של הציפורים באיסלנד ותהיה זו הזדמנות נהדרת לצלמם. לקראת ערב נגיע למרחצאות מיוואטן (Mývatn Nature Baths) שזכתה לכינוי "הלגונה הכחולה של הצפון" ונהנה מרחצה בבריכות גיאותרמיות הצופה אל נוף מרהיב. לינה באזור האגם.

טיול צלמים לאיסלנד, צילום סוזי אביב

יום 4 מפלי דטיפוס – אגילסטדיר

עם בוקר נסע מאגם מיוואטן לצלם את מפל דטיפוס (Dettifoss); מפל פראי ועוצמתי הנחשב למפל בעל ספיקת המים הגבוהה ביותר באירופה (גובהו כ- 45 מטר ומימיו נופלים לאורך של כ- 100 מטרים, מכונה "מפל האלים" ומהווה חלק בלתי נפרד מההיסטוריה המרתקת של העם האיסלנדי. המפל מיוחד גם בשל צבעו השחור של מימיו אשר צבועים בסחף הנוצר מזרימת מי הפשרת הקרחונים לאורך רמות הלבה הגבוהות. תהיה זו הזדמנות נהדרת לצלם תמונות מהמפל העוצמתי ולהבין כמה קטן האדם אל מול עוצמת טבע שכזו. נסיים את היום בדרך הררית יפה אל אגילסטדיר ((Egilsstaðir, בכביש הישן העובר דרך רמות מד'רוטאלור בהן שוכנת החווה הגבוהה ביותר (מבחינה טופוגרפית) באיסלנד. האזור מתגאה בנופים המשתרעים "מאופק ועד סוף" ובדממה מדהימה. בדרכנו, יבצבץ אלינו הר הרד'וברייד' (Herðubreið) המלכותי מקרוב אשר זכה לכינוי "המלכה של הרי איסלנד. לקראת ערב נגיע למלוננו באגילסטדיר.

טיול צלמים לאיסלנד, צילום סוזי אביב

 

יום 5 הפיורדים המזרחיים

היום ניסע מאגילסטאדיר (Egilsstaroir) דרומה בכביש המתפתל לאורך חופי הפיורדים המזרחיים (Austfirðir) המתחתרים בין הרים בעלי מדרונות תלולים ומהעתיקים באיסלנד, כביש המזמן לנו תצפיות נוף מרהיבות. תחילה נבקר באגם לאגארפליוט (Lagarfljót Lake); האגם השלישי בגודלו באיסלנד, שמתפרס על פני שטח של כ-53 קילומטרים מרובעים ומגיע לעומק של כ- 112 מטרים ונשמע את האגדה הקשורה למקום. הנוף באזור זה מלא ניגודים ומרשים ביופיו הודות לפיורדים הרריים רבים הנפרשים לאורך החוף המזרחי של האי. נתרשם מעיירות דייגים ציוריות, מפיורדים שובים ביופיים, מהרים תלולים, מחוות הממוקמות ברמה, מפלגי מים צלולים הזורמים בהרים, מצוקים עמוסי ציפורים וממפלים עוצמתיים ועוד. לינה באזור הופן (Höfn).

טיול צלמים לאיסלנד, צילום סוזי אביב

יום 6 יום של קרחונים הכולל שייט בלגונה הקרחונית וסיור במזחלת שלג ממונעת

היום נצא בנסיעה דרך נופיו המרהיבים של הפארק הלאומי ואטנאיוקול ((Vatnajokull, הנוף יספק לנו אינספור הזדמנויות צילום. הפארק כולל את קרחון ואטנאיוקול ואזורים נרחבים בסביבה, החל בכמה מפלים מרשימים בשמורת סקאפטפל (Skafteffel), שבחלקו הדרום-מערבי אשר מציעה נופים מרהיבים של הרים, אצבעות קרח הגולשות עד למרחק של קילומטרים ספורים מהים, דיונות בצבעי אפור שחור שנוצרו מסחף של קרחונים ואפר געשי, מפלי מים, תצפיות נוף וקניונים עמוקים – מעטים המקומות בעולם שמציעים מגוון עשיר כל כך של פלאי טבע כמו זה. בתום הפעילות נסע לצלם גם ב"לגונה הקרחונית" יוקולסורלון (Jökulsárlón) הנמצאת בחלקו הדרומי של קרחון ואטנאיוקול, בה משייטים נציבי קרח המתנתקים מן הקרחון הגדול ומוסעים לאיטם לעבר הים הפתוח. הלגונה מדהימה ביופייה וקשה לתאר במילים את הצבעים המיוחדים, את גודל הקרחונים, את השקט והיופי הנדיר שנשקף לנגד העיניים. כדי להכיר מקרוב את הלגונה, נשוט ברכב אמפיבי מיוחד ונשוט בין הקרחונים הצפים המדומים לפסלי קרח מעוצבים. לאחר מכן נגיע אל מרחבי הקרח האדירים של הקרחון הענק ונצא לסיור במזחלת שלג ממונעת בקרחון ואטנאיוקול (*הפעילויות מותנות במזג האוויר). בתום הסיור נגיע לאזור הכפר קירקיובאיארקלאוסטור (Kirkjubæjarklaustur) שם נתארגן ללינה.

מסע צילום לאיסלנד, צילום אלון קירה

 

יום 7 החוף הדרומי: מצוקי הים בדירהוליי, החוף השחור בויק

החוף הדרומי אוצר כמה מאטרקציות הטבע המרהיבות ביותר באי. האזור מתגאה בשילוב ייחודי בין הרי געש לבין שדות לבה, קרחונים, חופי בזלת שחורים ופראיים, צוקים אדירים, תצורות סלעים המתרוממות מהים וכמה מפלים ייחודיים ומרשימים. היום נוכל לצלם את מצוקי דירהוליי (Dyrhólaey Cape); הנקודה הדרומית ביותר באיסלנד ומקום קינון של  מושבות ציפורים רבות. פירוש השם באיסלנדית: "חור בדלת" ומקורו מן הסלע המפורסם בצורת הקשת שיוצא מקצה הצוק אל הים. נגיע לצלם את שדה הלבה המכוסה טחב שבאלדראון (Eldhraun) ומשם אל החוף השחור בוויק (Vik) נגיע גם אל החוף השחור ברייניספיארה (Reynisfjara) השוכן ממול לצוקי דירהוליי כאשר במקום ישנן שורות של תצורות בזלת מרשימים הנישאים מהים בחוף רייניסדראנגר (Reynisdrangar), בו ישנם גלים רבי-עוצמה, פראיים ושעלולים להיות מסוכנים. נסע לצלם את מפל סקוגאר (Skógar). מפל יפהפה ומיוחד בגובה 60 מטר, החבוי בתוך הסלעים, נגיע גם אל מפל סליילנדפוס (Seljalandfoss) ומשם נצא לצלם את הר הגעש התת-קרחוני אייפיאטלאיוקול (Eyjafjallajökull) שעלה לכותרות כשעצר את תנועת המטוסים באירופה. בתום הסיור נגיע למלוננו באזור פלודיר (Flúðir).

טיול צלמים לאיסלנד, צילום סוזי אביב

יום 8 "משולש הזהב" כולל מפל גולפוס בפארק הלאומי ת'ינגוואליר – טיסה ארצה

היום נבקר ונצלם באזור "משולש הזהב" (Golden Triangle) הידוע. נתחיל את היום בביקור בפארק הלאומי ת'ינגוואליר (Pingvellir);. זהו אתר גיאולוגי ייחודי הממוקם בשבר שבין הלוח הטקטוני האירופי לבין הלוח הטקטוני האמריקני, זהו אתר מורשת עולמית והאתר ההיסטורי המשמעותי ביותר באיסלנד. בהמשך נבקר במפלי גולפוס (Gullfoss) השוכן על רקע הר הגעש המפורסם הקלה. נמשיך לביקור בגייזר (Geysir), שמימיו המתפרצים לגובה כל כמה דקות ועל שמו קרויים כל הגייזרים בעולם ונחזה בגייזרים פעילים נוספים. בתום הביקור, בשעות הצהריים. ניסע אל שדה התעופה לטיסה חזרה ארצה. נחיתה בארץ בבוקר היום ה – 9.

מסע צילום לאיסלנד, צילום: אלון קירה

גלריית תמונות – איסלנד

טיול לאיסלנד

מיועד לחובבי צילום בעלי רצון לפתח את מיומנויות צילום הנוף בטכניקות מתקדמות, הצילום הדוקומנטרי וצילום נוף אנושי, במטרה להביא את המשתתפים להישגים צילומים מרשימים. במסגרת הסדנה תינתן למשתתפים הדרכה אישית ובלתי אמצעית, על ידי הצלם אלון קירה. הטיול צילום לאיסלנד בדגש מלא על טבע, מפלים, הרי געש כולל נסיעה בדרכי עפר וחציית נחלים, סיורים בשמורות טבע ייחודיות ועוד

לינה: במלונות 3* ו- 4* מהטובים בנמצא, בחיק הטבע, בכפרים ובעיירות אותנטיות. בחדרים לשניים עם מקלחות ושירותים צמודים.

כלכלה: חצי פנסיון

תחבורה: אוטובוס היילנדר בעל עבירות גבוהה בשטח כולל העברות משדה התעופה למלון ולסיורים.

טיסות: הצעת המחיר מבוססת על טיסות עם חברת התעופה wow טיסה ישיריה לריקיאוויק!

גודל קבוצה: 15 מטיילים. מדריכי צילום אלון קירה וסוזי אביב, מדריך מקומי דובר אנגלית ונהג מקומי.

 

 

מחיר הטיול לאיסלנד ביורו, לאדם בחדר זוגי:

מכיוון שהנחיתה היא ביום ה- 9 לאחר חצות, יש לעשות ביטוח ל- 9 ימים

 

תאריכי הטיול

מדריכי הטיול

מחיר  הטיול כולל טיסות

מיסי הנמל נכונים ליום פרסום הטיול

סה"כ מחיר הטיול ביורו

הערות

16-24 אוקטובר 2019

אלון קירה

סוזי אביב

    המחירים יעודכנו בהמשך!  

תוספת יחיד: 

 המחיר כולל:

 • טיסות בינלאומיות + טיסת פנים, לינה, כלכלה וצוות כמפורט.
 • דמי כניסה לאתרים הכלולים בתכנית.
 • תשר לנותני שירותים מקומיים.
 • מיסי נמל וביטחון.

 המחיר אינו כולל: ביטוח אישי ומטען; שתייה וארוחות שאינן כלולות; הוצאות בעלות אופי אישי.

הערות חשובות:

 • לגבי הזוהר הצפוני: אנו נעשה את כל המאמצים האפשריים להביא את התוצאות הטובות ביותר מבחינת הטיול, הן מבחינת הנוף, הן מבחינת בעלי החיים והן מבחינת זוהר הקוטב הצפוני, יש להבהיר כי מאחר ואנחנו תלויים בגורמים שאינם בשליטתנו כמו מזג אוויר והטבע, ייתכן וכי לא נצליח לצפות בזוהר הצפוני.
 • מכיוון שהטיול לאיסלנד הוא בדגש צילום, ייתכן ומדריכנו יערכו שינויים בשטח לטובת הנוסעים.
 • מזג האוויר באיסלנד הינו בלתי צפוי. עקב כך, ייתכן ונידרש לבצע שינויים במסלול הטיול המתוכנן. במידת הצורך מדריכינו יידעו למצוא את האלטרנטיבה הראויה ביותר. התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים.
 • יובהר כי המחירים הנקובים לעיל נכונים ליום ההרשמה. במידה ותחול עלייה הגבוהה מ -3% בשערי המטבע יעודכנו מחירי הטיול בהתאם ותחול התוספת על הנוסע.
 • למידע בריאותי על טיול לאיסלנד, יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
 • הטיול כולל נסיעות רבות בדרכי עפר בלב האי וכן קטעי הליכה בשטח – מסלולי ההליכה יותאמו לאופי הקבוצה.
 • למרות היותה מדינה מערבית, איסלנד היא מדינה בעלת אופי כפרי והמלונות הם בהתאם. לחלקם אין מעליות, האוכל פשוט יותר ולא מקובל להעסיק שם סבלים.
 • יתכן ומקומות הלינה ישתנו בהתאם לזמן האישור הסופי של הקבוצה, רשימת בתי מלון סופית תועבר לנוסעים לפני היציאה.  
 • מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה והמחיר ישתנה, יעודכן המחיר בהתאם.
 • אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כרטוס קבוצתי, מראש. לא כמו כרטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן.
 • אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים על ידי חברות התעופה ליעדים שונים.
 • חשוב להבהיר ולציין כי כל שינוי הקשור בחברות התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת "אקו תיירות שטח" והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי "אקו תיירות שטח "תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.  
 • מספר המקומות מוגבל ל-15 משתתפים אז הזדרזו להירשם ולהבטיח את מקומכם בחוויית טיול וצילום מדהימה!

  לפרטים נוספים:
  בטלפונים: 074-7027876, נייד 054-7260062
  או בדוא"ל allonkira@gmail.com

  אקו טיולי שטח
  בטלפון: 03-6879090
  או בדוא"ל: mail@eco.co.il

   

  לפרטים והרשמה: 074-7027876, 054-7260062